Сортування - важлива справа!
А чи знаєте ви, що територія, яку сьогодні займають сміттєзвалища України, дорівнює 14 005 стандартних футбольних полів! Уявляєте скільки дерев могли б рости на них?! Близько 44 000 000, а це ж - легені планети!
Переробка алюміню потребує лише 5% від об'єму енергії, яка необхідна для виготовлення банки з первинної сировини. Лише 700 перероблених банок знадобиться, щоб зробити велосипед.
А чи замислювались ви над тим, що саме зараз на вас одяг, зроблений з пластика?! Ні? Дійсно, звичайному споживачеві дуже складно відшукати різницю.
Про це та багато іншого дізнавались учні 7-11 класів під час майстер-класу з сортування сміття.
Спершу школярам було запропоновано з'ясувати, з якої вторинної сировини виготовлені ті чи інші речі і, якщо з папером, склом та алюмінієм проблем майже не виникало, то вироби з переробленого пластику викликали не лише дивування, а іноді й обурення. Так, наприклад, майже всі класи завжди помилялись, коли до їх рук "потрапляли" паркові лавки та різкольорові дворові майданчики. Із словами: "Тут немає контейнеру "ДЕРЕВИНА"! вони невпевненно клали свої картки до інших "контейнерів" наосліп. Тим часом повідомлення про те, що відомі cпортивні бренди Рicture, Adidas,Nike та ін. створюють нові колекції з переробленого пластику - викликав неабияке здивування. Ще один бренд взуття з переробленого пластика - італійська марка Shudy. Навіть, джинсовий одяг бренду Levi's містить в собі від 20% пластикової вторсировини. Саме таким чином ці та багато інших компаній проводять масштабні акції з охорони навколишнього середовища, адже нині запаси вторинної сировини, за деякими показниками, перевищують запаси первинної. Світовий океан та його мешканці задихаються від пластикових відходів. Ми потопаємо у смітті. Час замислюватися!
За статистикою кожна людина українського міста з кількістю мешканців від 200 до 500 тисяч, викидає за рік близько 330 кг сміття. З усієї кількості сміття - доля повернення в корисний обіг в середньому по Європі 46% тобто, майже половина сміття підлягає переробці, крім того, значну частину сміття займають органічні відходи, з яких також можна отримати чималу користь.
Відсортовуючи і здаючи сміття на переробку, ви наносите подвійний удар, в гарному сенсі цього слова: зберігаєте природу і заробляєте власні кошти. А якщо зацікавити цим сусідів та поставити контейнери у під'їзді - то можна заробити на ремонт під'їзду і зробити його на свій смак, або облаштувати дитячий майданчик, на який ви чекали роками.
Відомий герой роману Ільфа і Петрова «Золоте теля» Остап Бендер любив часто повторювати про те, що «гроші валяються під ногами, треба тільки нахилитися, щоб їх підняти». І хоча знаменитий аферист говорив явно не про вторсировину, ця фраза підходить до цієї теми якнайкраще.