Справу зроблено!

14.04.2019

Сьогодні, 14 квітня, за ініціативи активістів та екологів  СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім.Л.І.Бугаєвської відбулась акція #trashtag_hp #trashtag по прибиранню сміття біля пляжу "Тихий хід". Ця акція є одним із заходів екологічного проекту учнівської ради школи "Україна починається з кожного. Почни з себе!" 
Не хочеться сухих фактів, тому перш ніж розповісти про хід і результат роботи, хочу пригадати з чого все починалось. 
Цього року шкільний театр "Романтики", учасниками якого є майже всі представники учнівської ради, вперше ставив екологічну казку для участі в конкурсі. Тема конкурсу "Моя маленька Батьківщина", де слід було розповісти про місцеві екологічні проблеми, практичну природоохоронну роботу та можливі рішення складних проблем. 
Мною, Наталією Руденко, педагогом-організатором цієї школи та моїм колегою Ігорем Деняком було написано сценарій за мотивами розповідей Миколи Стахіва під час екскурсій до ландшафтного заказника Лісові озера. І хоча для нашого закладу екологічний напрям не новий, але працюючи над казкою, діти дуже пройнялись проблемами адже ці проблеми не десь "ТАМ", не якісь віртуальні, а поруч із нами. Тому, коли Аня Ковтун запропонувала провести #trashtag - всі погодились! 
Під час підведення підсумків міського соціального-проекту "Здай макулатуру - врятуй дерево!" до школи завітали гості, серед яких була Ірина Чернушиц з відділу екології та озеленення Департаменту ЖКГ Горішньоплавнівської міської ради. Учні звернулись до неї із проханням забезпечити акцію з прибирання пакетами для сміття та робочими рукавичками, які незабаром ми і отримали. Залишалось визначитися із датою.
В робочий день це зробити було не реально адже триває навчальний процес. А у вихідні - діти готувались до конкурсу і також не могли виділити час. Залишалось чекати закінчення конкурсу колективів екологічної просвіти "Земля - наш спільний дім", який відбувся 9 квітня та приніс нам дві перемоги у номінаціях "Екологічна агітбригада" та "Екологічний театр". 
І, нарешті, перші більш-менш вільні вихідні. 
Я ж, як куратор учнівської ради та консультант екологічного театру розуміла, що всі вихідні буду зайнята підготовкою другого нашого екологічного колективу "Екологічна варта, бо вже 16 квітня цей колектив представлятиме Полтавщину на Всеукраїнському конкурсі у м.Суми, тому одразу попередила учнів про те, що не зможу бути з ними поруч, але всі організаційні та консультаційні моменти вирішуватимемо в телефонному режимі. Тож, діти не стали відкладати.
Відповідальність за організацію зустрічі узяв на себе Ігор Дейна, який є заступником голови учнівської ради, а відповідальність за проведення і порядок узяла на себе голова учнівської ради Поліна Лень. Господарською частиною завідував Влад Долгов.
Провівши інформаційну кампанію у соціальних мережах діти зібрались у визначений час на місці зустрічі.
Дуже приємно було бачити людей, знайомих лише по соціальній мережі Фейсбук: Андрія Куценка, Дмитра Ганноцького (колишній випускник нашої школи). До акції приєдналась і пані Людмила, на жаль, не знаємо її прізвища, але вона запам'яталась всім як людина, що дуже переймається проблемою довкілля. Від її рук не втекла жодна пляшка, жодний папірець. 
Діти зраділи, побачивши, що до них приєдналась їх вчитель, заступник директора з навчально-виховної роботи Ніна Кобіцька разом із чоловіком Віктором. Вони не відставали від молоді, а іноді навіть і випереджали їх у наповненні сміттєвих пакетів.
Ліля Красільнікова, також представниця учнівської ради, прийшла на захід разом із татом Олександром Миколайовичем, який водночас є головою батьківського комітету школи. Ця людина навчає молодь власним прикладом, хотілось, щоб його почули й інші батьки!
Цього року до педагогічного колективу школи приєднався Ігор Деняк, який за рік проявив себе як відповідальна, творча, небайдужа особистість, готова в будь-яку хвилину прийти на допомогу, тому його присутність заздалегідь була прогнозованою. 
Згодом приєднався і Олег Святов, журналіст, що висвітлює місцеві події у групі Горішні Плавні онлайн.
Завдяки цим людям, їх відданій роботі місцина поступово із смітника почала перетворюватись на затишний куточок природи. Загалом зібрано 70 пакетів (110л) сміття. Здавалося б багато для групи у кількості 10 осіб, але сміття залишилось ще дуже багато, тому подібні акції проводитимуться і надалі.
Мені, як керівнику приємно відзначити ще один факт! Коли скінчилась акція, діти зателефонували мені і запитали, чи я ще у школі?! 
Виявляється під час прибирання діти назбирали купу батарейок і не вкинули до пакетів із загальним сміттям, а принесли до шкільних контейнерів з батарейками! Отже, екологічне виховання, яке ми проводимо разом з учнями має позитивні сторони. І навіть, якщо це поодинокі випадки, тим не менше - це результат!
Наостанок! Все було б добре, але не буває бочки меду без ложки дьогтю. Не хвилюйтесь, з учасниками акції все добре! Але під час акції виникла дилема! На території прибирання знаходився, за висновками учасників, тимчасовий будинок осіб без місця проживання. Прибирати чи не прибирати?! 
Прибрали трохи навкруги, а "будинок"...! Було вирішено залишити це питання не для учнів, що ініціювали акцію, а для людей, що мають більші повноваження! Тож, сподіваємось найближчим часом "Тихий хід" очиститься повністю і будуть туди приходити родинами відпочивати, а діти і дорослі будуть вчити один одного "БУТИ ЛЮДЬМИ!"

P.S. Незабаром на літньому майданчику у міському парку можна буде переглянути виступи екологічних колективів нашої школи: шкільного театру "Романтики" із виставою "Пригоди у царстві Чучундри" та агітбригади "Екологічна варта" з програмою "Все залежить від нас самих!" 

Слідкуйте за оголошеннями!

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати